Stavební firmy

Informace ze stavebních firem

Domácí výroba elektrické energie

Napsal admin • Dub 25th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Tím, že si budeme alespoň část energie vyrábět samy, můžeme ušetřit za platby elektřiny. V dnešní době je už více možností jak můžete vyrábět doma elektrickou energii.

Elektřina je dnes drahá

Ceny elektřiny jsou v dnešní době docela vysoké. A tak spousta lidí hledá možnosti, jak na elektřině ušetřit. Můžeme samozřejmě šetřit spotřebou elektrické energie, ale to jde jen to určité chvíli. Pak už většinou žádné další úspory nejsou možné. Další šetření za elektriku je možné provést tak, že si prostě velkou část elektřiny vyrobíte samy. Možností dnes jsou.

Větrné elektrárny

Vypíšeme si tedy možnosti, jak může být prováděná domácí výroba elektřiny. První možností, kterou si uvedeme je možnost využíití energie větrné. Česko sice není až tak větrné, ale i tak mají větrné elektrárny i u nás využití. Existují také malé větrné elektrárny, u větších elektráren je pak většinou problém se schválením. Lidé často proti velkým větrným elektrárnám protestují.

Fotovoltaické panely na střechu rodinného domku

Fotovoltaické panely byly hodně oblíbené v době solárního boomu. Ale díky solárním baronům, kteří dělají elektrány i na orné půdě, byly dotace hodně snížená. Ale fotovoltaické panely na střechu rodinného domku se podle mě stále vyplatí. V článku fotovoltaické panely ceník se můžete dočíst na kolik vás zhruba dneska vyjde taková fotovoltaika.

Vodní elektrárna

Pokud máte blízko nějaký silný vodní tok a ještě tam není naistalované vodní elektrárna, tak by mohlo být dobré o ní přemýšlet. Je však třeba počítat s tím, že schvalování vodní elektrárny je docela komplikované a je tam opravdu hodně byrokracie.

Víte, že existují i nízkoenergetické domy do milionu?

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.