Stavební firmy

Informace ze stavebních firem

EUROVIA odkoupila lomy společnosti Tarmac

Napsal admin • Úno 25th, 2011 • Rubrika: EUROVIA

Praha, 17. února 2010 – Stavební skupina EUROVIA uzavřela dohodu se společností Tarmac o odkupu všech svých provozoven na území států Francie, Německa, Polska a České republiky. Akvizici musí ještě schválit příslušné úřady pro hospodářskou soutěž
evropské i národní.

Stavební skupina EUROVIA (patří do koncernu VINCI) se dohodla se společností Tarmac (patří do skupiny Anglo American plc.) na odkupu všech svých lomů, štěrkoven a pískoven ve Francii, Německu, Polsku a České republice. Po zajištění nezbytných administrativních a právnických kroků tak skupina EUROVIA převezme stovku lomů nebo štěrkoven a pískoven představujících roční produkci okolo 30 milionů tun. Na Českou republiku připadá z tohoto počtu 27 lomů a 8 pískoven.

„Začlenění provozoven Tarmacu do EUROVIA posílí vertikální integraci skupiny mezi výrobou materiálu a stavební činností, zajistí lepší diversifikaci zdrojů a usnadní zásobování stavební činnosti kamenivem,“ sdělil Martin Borovka, předseda představenstva a generální ředitel EUROVIA CS, a.s.

Společnost Tarmac je tradičním výrobcem drceného a těženého kameniva. Kamenivo je jedním ze základních materiálů pro stavební účely, např. pro výrobu betonových směsí, asfaltem obalovaných směsí a v neposlední řadě i pro železniční svršek.

Provozovny české pobočky společnosti Tarmac jsou rozmístěny v 8 krajích, a to v Libereckém, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Ústeckém, Karlovarském, Plzeňském a částečně v kraji Vysočina. V loňském roce Tarmac CZ vyprodukoval zhruba 6 miliónů tun kameniva.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.