Stavební firmy

Informace ze stavebních firem

Jak se zbavit hypotéky

Napsal admin • Dub 23rd, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Hypotéka je prostě někdy už moc velkou zátěží a tak se jí chtějí někteří lidé zbavit. Řekneme si jak se zbavit hypotéky.

Hypotéka je nad moje síly

Někdy se stane, že hypotéka je nad naše síly a už nemáme dále na to, aby jsme mohly hypotéku splácet. Proto se chceme hypotéky nějak zbavit. Možností jak se zbavit hypotéky je více a budeme si o těchto možnostech říkat níže. Někteří lidé se také mohly rozhodnout, že je hypotéka už prostě moc finančně zatěžuje a tak se hypotéky raději úplně zbaví.

Vyvázání z hypotéky

První možnosti vyvázání z hypotéky je prodat nemovitost na kterou máme hypotéku a díky obdržené částce za nemovitost zaplatíme zbytek hypotéky a asi nám něco zbyde. Je však třeba prodat nemovitost za dostatečnou částku, aby mohla být opravdu zaplacená celá hypotéka a my byly zcela bez dluhů.

Přenechat hypotéku někomu jinému

Další možností je přenechat hypotéku někomu jinému. Tedy přesněji přenecháme jako naši nemovitost, tak hypotéku jinému zájemci. Tento zájemce převezme hypotéku od banky a bude mít povinnost doplatit hypotéku. Pokud vás to zaujla, tak je třeba podat inzerát typu přenechám hypotéku a čekat až se ozvu nějaký zájemce. Je vždy také důležité, aby byl zájemce pro banku dostatečně bonitní.

Podmínky pro převzetí hypotéky

Pro převzetí hypotéky je vždy nutné, aby byl nový klient schválitelný pro banku. Tedy aby hypoteční banka schválila ze změnou osoby, která bude doplácet zbytek hypotéky. Je tedy nutné, aby tam byly dostatečné příjmy. Nesmí být také žádný zápis v registerech dlužníků nebo něco podobného. To by pak banka hned takovu žádost zamítla.

Štítky: , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.