Stavební firmy

Informace ze stavebních firem

Na Čabárně již stojí unikátní ekologické centrum

Napsal admin • Úno 25th, 2011 • Rubrika: Skanska

Kladno
V těchto dnech úspěšně proběhla kolaudace nové budovy Centra ekologické výchovy, která vyrostla v blízkosti bývalé hornické kolonie Čabárna u Kladna. Statutární město Kladno investovalo téměř 60 miliónů korun do energeticky úsporného objektu, který je určen široké veřejnosti pro řadu s ekologií souvisejících aktivit, a jehož součástí je i biologická čistička odpadních vod. Zhruba devadesát procent nákladů na stavbu, jejímž zhotovitelem je společnost Skanska CZ, pokryly zdroje z fondů Evropské unie a státního rozpočtu.

Budova bude sloužit jako víceúčelové školící centrum ekologické výchovy, kde se budou pořádat především zotavovací akce pro děti a mládež typu škol v přírodě, dále nejrůznější akce s ekologickou tématikou pro veřejnost či školení a semináře pro pracovní kolektivy soukromých
firem i veřejné správy. Ubytovací kapacita centra činí 35 míst.
„V dnešní době je trendem snižování nákladů na spotřebu energií a to jejich úsporou. Některé semináře budou určeny právě na snižování spotřeby energií při výstavbě či rekonstrukcích domů, ale i samotná budova je v tomto směru inspirativní, “ řekl náměstek primátora města Kladna Vojtěch Munzar.

Objekt má parametry tzv. “pasivního domu“, které jsou v Česku doposud spíše raritou.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.