Stavební firmy

Informace ze stavebních firem

Navzdory krizi skupina Skanska v České a Slovenské republice zvýšila zisk

Napsal admin • Úno 25th, 2011 • Rubrika: Skanska

Praha
Skupina Skanska v České a Slovenské republice zvýšila meziročně provozní zisk o 10 procent na 1,545 miliardy korun. Tento výsledek dosáhla navzdory propadu tržeb o 17 procent na 31,243 miliardy korun. Nejvíce se dařilo segmentu dopravního stavitelství, propad zaznamenala ekonomickou krizí nejpostiženější oblast rezidenčního developmentu. Od začátku letošního roku působí skupina v nové podobě, po vnitrofiremní fúzi pěti společností zastřešuje všechny aktivity v ČR jediná – Skanska a.s.

„Rok 2009 byl pro nás v mnoha oblastech přelomovým. Restrukturalizace, jejíž hlavním cílem bylo zjednodušit řízení skupiny a zvýšit produktivitu práce se ukázala zejména v období krize jako prozíravý krok. Díky tomu jsme úspěšně zvládli náročné podmínky roku 2009 a dokázali přitom zvýšit náš provozní i čistý zisk,“ řekl k výsledkům Dan Ťok, předseda představenstva a generální ředitel Skanska a.s.

Mezi hlavní výsledky projektu JednaSkanska, jehož součástí je i restrukturalizace, patří nová architektura skupiny platná od 1. 1. 2010. Původně samostatné právní subjekty obsluhující jednotlivé segmenty trhu se sloučily do jedné společnosti – Skanska a.s. Součástí těchto změn je také nově nastavený systém řízení skupiny a ekonomický model fungování skupiny, včetně řízení rizik .

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.