Stavební firmy

Informace ze stavebních firem

Nové kilometry R35 pomohou přetížené dopravě u Hradce

Napsal admin • Úno 25th, 2011 • Rubrika: Skanska

Hradec Králové
Unikátní mimoúrovňová křižovatka, která spojí budoucí rychlostní komunikaci R35 se silnicí I/37 u obce Opatovice nad Labem u Hradce Králové je dokončena. Stavba je součástí rozsáhlého projektu silnice R35 v úseku Hradec Králové (Sedlice) – Opatovice, který vybudovala společnost Skanska DS za 30 měsíců. Součástí projektu bylo i rozšíření spojnice I/37 z Hradce Králové do Pardubic v úseku Opatovice – Hrobice. Investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR, finanční prostředky na stavbu poskytl Státní fond dopravní infrastruktury.

„Výstavba silnice
R35 je pro Hradec Králové a okolní obce klíčová. Především obyvatelům podél staré silnice I/11 v úseku Nové Město – Hradec Králové se rozhodně uleví“, říká projektový manažer Milan Zeman ze společnosti Skanska DS. Podobným problémem byla také kapacitně nedostačující silnice I/37, kudy denně projelo zhruba 25 tisíc aut.

Více než tři kilometry dlouhý úsek Sedlice – Opatovice propojí dálnici
D11 se silnicí první třídy I/37. Jeho dominantou je unikátní mimoúrovňová křižovatka u Opatovic spojující R35 s modernizovanou I/37. Mimoúrovňová křižovatka má tři podlaží. První podlaží, tedy silnice I/37 známá jako „Hradubická“ je tvořena čtyřmi novými pruhy.

Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku