Stavební firmy

Informace ze stavebních firem

PRVNÍ DÁNSKOU DÁLNICI BUDE V RÁMCI PPP REALIZOVAT STRABAG – OBJEM INVESTIC 148 MILIONŮ EURO

Napsal admin • Úno 25th, 2011 • Rubrika: STRABAG

Vídeň, 7.1.2010 Konsorcium STRABAGu KMG – Kliplev Motorway Group získalo zakázku na první PPP projekt Dánska. Konsorcium bude plánovat, budovat a v období 26 let po dokončení také provozovat 26 km dálnice
M51 z Klipleva do Sønderborgu a k tomu 18 km postranních komunikací a sedm nájezdů a výjezdů. Celkové investiční náklady činí 148 milionů Euro.

Předseda představenstva STRABAG SE, Dr. Hans Peter Haselsteiner, považuje svou strategii za správnou: „Na vybrané velké projekty sázíme i mimo své dosavadní hlavní trhy střední a východní Evropy, jako například ve Skandinávii. U technologicky náročných projektů výstavby silnic
a tunelů je tady po našich odborných znalostech čím dál tím větší poptávka. Ve Skandinávii investujeme větší měrou od roku 2008 – nyní se dostavují úspěchy.

Ve veřejné soutěži
dosáhl STRABAG s 9,3 z 10 možných bodů velmi dobrého výsledku a dalece předčil nabídku, která obsadila druhé místo (s 6,3 bodu). V Dánsku čeká na realizaci několik projektů dálnic. Na základě zkušeností s M51 by jako model PPP mohly být realizovány i další silnice.

Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.