Stavební firmy

Informace ze stavebních firem

Rozhlédni se! – nový projekt naučí děti, jak se chovat v silničním provozu

Napsal admin • Úno 25th, 2011 • Rubrika: EUROVIA

Olomouc, 15. ledna 2010 – Větší povědomí dětí o tom, jak se mají chovat bezpečně v silničním provozu, chce přinést nový vzdělávací projekt „Rozhlédni se!“, jenž včera odstartoval ve Slovanském domě v Olomouci. Nový projekt dětem přináší Nadační fond Kolečko. Jeho generálním partnerem je stavební společnost EUROVIA CS.

Dopravní nehody jsou podle Světové zdravotnické organizace WHO jednou z hlavních příčin úmrtí mladých lidí ve věku 5 – 25 let. V České republice téměř polovina všech úrazů u dětí do 15 let vzniká v souvislosti s pohybem v dopravním prostředí. Jen za prvních jedenáct měsíců roku 2009 totiž zemřelo na silnicích 14 dětí, podle policejních statistik děti navíc zavinily 660 nehod.

Základem projektu Rozhlédni se! bude certifikované školení, které děti odpovídající formou upozorní, na co si dávat na chodníku a na silnici pozor. „Děti by měly vědět, jak se v silničním provozu chovat a co si mohou dovolit. Prevence v oblasti bezpečnosti silničního provozu je důležitá a měla by být nedílnou součástí výchovy každého dítěte,“ říká Linda Jandová, předsedkyně Správní rady Nadačního fondu Kolečko, který celorepublikový program připravil.

„Pro tento projekt jsme se rozhodli z několika důvodů. Jednou z hlavních činností stavební skupiny EUROVIA CS je výstavba silnic, o to více nám záleží na zvyšování bezpečnosti v silničním provozu. A problematika pohybu dětí na silnicích se nás lidsky velmi dotýká,“ konstatuje Martin Borovka, generální ředitel společnosti EUROVIA CS, která za projektem stojí jako hlavní partner.

Projekt poběží ve spolupráci s Policejní akademií ČR a Centrem dopravní prevence Ministerstva vnitra a Policie ČR při Muzeu Policie ČR. Partnerem projektu je také Federace dětských domovů ČR.

Projekt Rozhlédni se! bude mít celorepublikový charakter a postupně navštíví všechny kraje České republiky. Zaměřovat se bude na děti do 10 let z dětských domovů, z mateřských a z prvních stupňů základních škol. Přijatelnou formou bude děti vychovávat v pohybu v silničním provozu, v základech první pomoci. Děti také budou mít možnost prohlédnout si policejní techniku a využít poradny z oblasti prevence kriminality. Všechny akce budou vždy doplněny zábavným programem, chybět nebudou ani soutěže o zajímavé ceny, jako jsou například reflexní vesty, helmy, kola.

V letních měsících projekt zavítá na dětská dopravní hřiště, v zimních měsících dorazí hřiště za dětmi do zateplených prostor, jak tomu bylo i v případě pilotního projektu v Olomouci.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.