Stavební firmy

Informace ze stavebních firem

Skončila výluka na železniční trati Planá u Mariánských Lázní – Kynžvart

Napsal admin • Úno 25th, 2011 • Rubrika: EUROVIA

Planá u Mariánských Lázní, 14. prosince 2009 – V úterý 15. prosince ve 20:00 hodin bude ukončena nepřetržitá výluka, která probíhala v úseku železniční trati
Planá u Mariánských Lázní – Kynžvart od srpna letošního roku. Tato etapa projektu Op-timalizace trati Planá u Mariánských Lázní – Cheb byla spolufinancována operač-ním fondem Doprava Evropské unie. Stavbu, jež si vyžádala investici v hodnotě
1, 250 mld. Kč, realizovalo sdružení Planá SSV ve složení SKANSKA DS a.s., VI-AMONT DSP a.s. a firma EUROVIA CS a.s., jako vedoucí tohoto sdružení. Inves-torem projektu je SŽDC, Stavební správa Plzeň.

Během
134 dnů trvající výluky bylo zrekonstruováno 17 770 metrů traťových kolejí a 5 000 m staničních kolejí. „ V rámci přestavby byly vloženy 32 výhybky, opraveno bylo 17 mostů, 18 propustků železničních a jeden silniční,“ uvedl ředitel výstavby Radomír Barták z EUROVIA CS.

Větší bezpečnosti cestujících nyní slouží ostrovní nástupiště v ŽST Chodová Planá, no-vě zrekonstruované nástupiště v Mariánských Lázních a ve Valech u Mariánských Lázní.
V Mariánských Lázních byla vybudována také zcela nová replika původního zastřešení nástupišť. Přístup na nově vybudovaná a rekonstruovaná nástupiště zajistí mimo jiné i 3 nové moderní podchody. Lávka pro pěší nahradila zrušený železniční přejezd. Pro sní-žení hlukového zatížení v okolí železnice bylo vybudováno 4 000 m protihlukových stěn.

V celém rekonstruovaném úseku bylo nově vybudováno trakční vedení a v železničních stanicích a mezistaničních úsecích zhotoveno a aktivováno moderní zabezpečovací zaří-zení. Moderního zabezpečení se dočkalo také 6 nově zrekonstruovaných železničních přejezdů.

Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.