Stavební firmy

Informace ze stavebních firem

Stavění komínu – Jak postavit komín z cihel

Napsal admin • Říj 9th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Stavění komínu můžete zvládnout i svépomocí. Řekneme si jak postavit komín z cihel.

Stavba komínu pro topení uhlím

Pokud jsme se rozhodly topit uhlím, tak musíme mít i pořádný komín. Topení uhlím vyjde v dnešní době hodně levně a proto stále velký počet lidí topí uhlím. Ať už se jedná o hnědé uhlí, černé uhlí či koks. Vždy je potřeba mít pořádný komín. A takový komín si můžeme postavit i samy svépomocí, chce to mít jen trošku šikovné ručičky.

Stavba komínu z cihel

Komín je třeba stavět z pevných cihel, které jsou bez závady a vydrží. Takové cihly můžeme vybrat ve stabninách, kde vám případě i rádi ochotně poradí. Stavba komínu má určitá základní pravidla, která je nutná při stavbě dodržovat. Zákon také nařizuje výšku komínu nad střechou. Na to se nesmí zapomínat.

Správný tah komína

Vždy je třeba myslet na to, že je třeba pořádný tah komína, jinak pak není topení tak efektivní a vyhazujeme pak doslova peníze z okna. Je také důležité komín pravidelně čistit a vymetat. Buď to můžete udělat opět svépomocí, nebo si můžete na pomoc pozvat komíináka, který vám to za rozumnou částku udělá.

Topení uhlím je levné

Topení uhlím je hodně levné, proto lidé stále topí v kotlech na uhlí. Prostě dnes nemá nikdo peníze nazbyt. A i ten nejlevnější plyn vás vyjde o hodně dráže. Proto lidé stále topí uhlím a ještě dlouho topit budou. Jestli tedy do toho nezasáhne Evropská Unie.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.