Stavební firmy

Informace ze stavebních firem

STRABAG REALIZUJE NÁKUPNÍ CENTRUM V POLSKU – OBJEM CELKOVÉ INVESTICE 190 MIL. €

Napsal admin • Úno 25th, 2011 • Rubrika: STRABAG

Vídeň, 12.3.2010
ECE Projektmanagement podepsal smlouvu s evropskou stavební společností STRABAG o výstavbě nového nákupního centra Galeria Kaskada v polském Štětíně. Objem celkové investice tohoto projektu činí 190 mil. €. Zahájení výstavby se plánuje na březen 2010, k dokončení by mělo dojít na podzim roku 2011.

Po realizaci projektu Galeria Łodzka (novostavba a výstavba) a Galeria Krakowska se jedná o třetí případ spolupráce těchto dvou společností v Polsku. Dlouholetí partneři společně zrealizovali řadu nákupních center také v jiných evropských zemích.

I přes hospodářskou krizi společnost ECE ve spolupráci s Landesbank Berlin a Berlin Hyp dohodla financování projektu Galeria Kaskada. Úvěrovaná částka činí 111 mi. €. Galeria Kaskada takto představuje jednu z největších samostatných investic ve střední a východní Evropě od začátku krize. S téměř 104.000 m2 na třech podlažích bude Galeria Kaskada lákat návštěvníky z města i celého regionu k nákupům a trávení volného času. Budova bude zařízena za použití materiálů nejvyšší kvality jako např. skla, přírodního kamene, keramických obkladů a ušlechtilé oceli.

Objekt bude stát v centru města Štětína v bezprostřední blízkosti nejvýznamnějších pamětihodností a na ploše cca 43.000 m2 bude umístěno 140 obchodů. Dále bude v Galeria Kaskada k dispozici přes 1.000 m2 administrativních prostor a na 1000 parkovacích míst.

Společnost STRABAG je ve Štětíně a Západním Pomořansku aktivní již řadu let. Jejím prvním stavebním projektem v tomto regionu byla realizace komplexu administrativních budov Pazim a Hotel Radisson na počátku 90. let.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.